• VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

• Vážení rodiče, přátelé a milí žáci,

přejeme Vám krásné a požehnané Vánoce plné radosti, klidu a splněných přání.

Ať Vás nový rok přivítá pozitivní energií, láskou, úspěchem a hlavně zdravím.

Vedení školy♥️❄️

• Vyjádření ke stávce 27. 11. 2023

• Vážení rodiče, zákonní zástupci,

jak jste jistě zaregistrovali od svých třídních učitelů, naše škola se do stávky nezapojí.

Přestože s chystanou stávkou, kterou vyhlásil  Českomoravský odborový svaz pracovníků školství souhlasíme, a  většina kolegů se do stávky zapojit nechce, chod školy v omezeném režimu zajistíme – odpolední vyučování na II. stupni odpadá. Děkuji, že nám rozumíte.

Do stávky se zapojí 18% pedagogických i nepedagogických pracovníků (pedagogičtí pracovníci 7, asistentů pedagoga 4, provozní 3) – celkem 14 zaměstnanců školy.

Přeji klidné dny.

Jana Vavřinová

• Informace ke stávce dne 27. 11. 2023

• Vážení rodiče,

v pondělí 27.11.2023 se naše škola nezapojí ke stávce. Někteří pedagogičtí i nepedagogičtí pracovnicí se ke stávce připojí a my je v tom podpoříme.

Chod školy, školní družiny  (do 17.30) a školní výdejny zajistíme. Oběd bude zajištěný - v pondělí bude polévka + hovězí maso vařené, rajská omáčka, těstoviny. Obědy upřesněte u třídních učitelů do 23.11.2023 do 8:00h, cena obědů - stejná, pouze bude placena ze školní pokladny - jiný dodavatel, proto musíme odečíst ze školní pokladny. Výuka probíhá dle rozvrhu.

Odpolední vyučování v pondělí odpadá. Žáci budou končit nejdéle v 13:30h.

• Rodičovské účty - EduPage

• V pátek 08.09.2023 byly zákonným zástupcům žáků rozeslány na emaily zadané ve školní evidenci přihlašovací údaje k rodičovskému přístupu pro Edupage.

Každý uživatel si přes odkaz v emailu nastaví vlastní heslo. Užiavatelské jméno je zadaný email. Přihlášení k Edupage probíhá přes webové stráky školy.

V případě chybných údajů nebo dotazů se prosím obracejte na email jan.sperk@zsjavornickeho.cz.

Návod EduPage - rodič

• Organizace prvního týdne

• 4. 9. 2023

Slavnostní zahájení školního roku - hodina s tř. učitelem do 8:45

5. 9. 2023

Třídnické práce

Ukončení hodin: 1. ročník v 10:00

2. - 5. ročník v 10:30

6. - 9. ročník v 11:35

6. 9. 2023

Třídnické práce

Ukončení hodin: 1. ročník v 10:00

2. - 5. ročník v 10:30

6. - 9. ročník v 11:35

Plavecký výcvik - I. C a V. A

Třídní schůzky 1. ročníku - od 16:00, budova u kostela

7. 9. 2023

Výuka dle platného aktuálního rozvrhu

Třídní schůzky IV. A, IV. B, 6. ročník - od 16:00, hlavní budova

9. ročník - účast na akci GYMJAM, ukončení akce v 11:45

8. 9. 2023

Výuka dle platného rozvrhu

• Školní družina o letních prázdninách

• Školní družina je v době letních prázdnin otevřena pouze pro přihlášené žáky v době od 6:30 do 15:30 v Horákově vile. Během měsíce července se nevaří. Obědy musí mít žáci s sebou. V období od 31. 7. do 11. 8. 2023 bude provoz školní družiny o prázdninách uzavřen.

• Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

•

Třídní schůzka pro rodiče žáků budoucího 1. ročníku se bude konat v úterý 13. června 2023 od 16. hodin v budově 1. stupně ( u kostela). Rodiče obdrží informace důležité pro bezproblémový nástup dítěte do školy.

Těšíme se na vás !

• Traily 17. 5. 2023

• Vzhledem k předpokládanému charakteru počasí jsou závody na Vinici dne 17. 5. 2023 zrušeny. Žáci, kteří se jich měli zúčastnit, budou mít výuku dle rozvrhu.

Soutěž se uskuteční ve čtvrtek 18. 5. 2023.

• Volitelné předměty 2023/2024

• Vážení rodiče, zákonní zástupci

obdobně jako v minulých letech, i na závěr letošního školního roku proběhne volba volitelného předmětu na školní rok 2023/2024 přes anketu v Bakalářích. Volitelné předměty si vybírají žáci 5. – 8. ročníku. Jsou realizovány v následujícím školním roce v rozsahu 1 vyučovací hodina za týden. Kapacita některých volitelných předmětů je určena rozsahem učeben a pracovních pomůcek (např. školní dílny). V případě nenaplnění kapacity jsou žáci přiřazeni na jiný volný volitelný předmět dle svojí preference. Žáci 6. ročníku vybírají navíc také druhý cizí jazyk pro 7. – 9. ročník.

Anketa bude zpřístupněna pro rodičovský přístup do Bakalářů vždy od 18:00. Zvolit je možné pouze jeden z nabízených předmětů. V případě naplněnosti kapacity předmětu je nutné zvolit jiný volitelný předmět. Ankety budou probíhat postupně v následujících termínech.

Pro žáky 8. ročníku od 9. 5. 2023

Pro žáky 7. ročníku od 10. 5. 2023

Pro žáky 6. ročníku od 11. 5. 2023

Pro žáky 5. ročníku od 16. 5. 2023

Nabídka volitelných předmětů pro následující školní rok:

Pro budoucí 6. ročník:

Praktika z přírodopisu

Domácnost – tvoření z různých materiálů, základy domácích prací a péče o domácnost

Cvičení z českého jazyka

Pro budoucí 7. ročník:

Praktika z dějepisu

Praktika z fyziky

Technické činnosti

Žáci také vybírají druhý cizí jazyk (druhá anketa) z nabídky ruský jazyk a německý jazyk – od 7. do 9. ročníku.

Pro budoucí 8. ročník

Základy první pomoci

Mediální a filmová tvorba

Pro budoucí 9. ročník

Cvičení z českého jazyka a matematiky - příprava na PZ

Konverzace v anglickém jazyce

V případě dotazů, nefunkčnosti ankety atd. kontaktujte Mgr. Jan Šperka na email jan.sperk@seznam.cz.

• Základní škola Vysoké Mýto, Javornického, příspěvková organizace
      • 465 424 310, 465 424 839
      • budova I. stupně (nám. Vaňorného): 465 424 315
      • Litomyšlské předměstí, Javornického 2 566 01 Vysoké Mýto IČ: 49317032 Czech Republic