Distanční výuka – informace pro rodiče

Od středy 14. 10. jsou školy v celé ČR uzavřeny. Celá naše škola přechází na online výuku.

Vážení rodiče, žáci a učitelé, prosím vás, abyste se snažili přizpůsobit novému režimu. Všichni jsme se chovali zodpovědně, dodržovali všechna nařízení, přesto nám to nebylo k ničemu platné.

Školní družina je zavřená –  i v době podzimních prázdnin.

Jídelna pro žáky vaří. Žáci si obědy mohou vyzvednout v jídelně do jednorázového boxu za 7,-Kč nebo ho i sníst v jídelně.  Kdy budou dodržovat hygienické pokyny – max. 6 žáků u stolu.

V příloze jsou zveřejněny nové rozvrhy pro online výuku. Jsou redukovány na cca polovinu běžných hodin. V upravené verzi rozvrhů jsou oranžovou tečkou vyznačeny hodiny, na nichž je účast všech žáků třídy povinná. Zeleným písmenem K jsou vyznačeny konzultace, ve kterých budou učitelé přítomni v aplikaci a žáci mohou klást své dotazy k předešlé výuce, pracovním listům, kvízům atd. V těchto hodinách budou obvyklí vyučující vzdělávat vaše děti online přes platformu Teams. Je vhodnější si aplikaci stáhnout do Vašeho zařízení (PC, notebook, mobilní telefon). Zákonný zástupce je povinen hlásit třídnímu učiteli nepřítomnost žáků na výuce (sms, email). Poté přepsat omluvenku do ŽK.

Žáky a rodiče ubezpečuji, že my všichni zaměstnanci uděláme vše pro to, aby výuka byla smysluplná a aby byla co nejlepší, i když přímý kontakt žák učitel nemůže nic nahradit. Věřím, že nás v tom podpoří i naši skvělí žáci a jejich rodiče. Milí žáci, věřím vám. Milí žáci, rodiče a moji kolegové, buďte prosím opatrní, chraňte se, co nejvíce, abychom se mohli ve škole opět 2. 11. 2020 sejít.

Přeji vám všem co nejvíc úspěchů při online výuce a hlavně všem pevné zdraví.

                                                                                                                                     Mgr. Jana Vavřinová

                                                                                                                                    ředitelka školy

V týdnu od 26. 10. do 30. 10. 2020 jsou prodloužené podzimní prázdniny a v tomto týdnu výuka nebude probíhat.

Dle nejaktuálnějších informací by mělo k ošetřovnému stačit čestné prohlášení rodiče – viz odkaz na článek:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hrozi-zavreni-skol-kdo-dosahne-na-osetrovne-jen-rodice-deti-do-10-let-123686

Pro rodiče dětí z IZS složek, kteří budou potřebovat zabezpečit své děti během dne, bude k  dispozici ZŠ Jiráskova, Vysoké Mýto. Dle potřeby kontaktujte Mgr. M. Pátkovou.

Sdílet stránku

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest