Volitelné předměty pro školní rok 2022/2023

Přihlášení na předmět:
Přihlášení na předmět bude probíhat přes webovou aplikaci Bakaláři s pomocí modulu Ankety. Každý ročník má zadanou příslušnou anketu, která se zobrazí zákonným zástupcům žáka. V anketě vybíráte jeden z nabízených předmětů. Vzhledem k možnostem jsou předměty kapacitně omezeny. Pokud je už  kapacita předmětu naplněna, není možné se na předmět přihlásit. Souhrnná kapacita všech předmětů v ročníku je vždy vyšší, než je celkový počet žáků. Znamená to tedy, že všichni žáci budou na nějaký předmět přihlášeni. Vzhledem k nízké naplněnosti předmětu nemusí být všechny předměty v příštím školním roce realizovány. Přihlásit se je možné pouze přes rodičovský přístup do Bakalářů!!!

Přihlašování se otevře v těchto termínech, vždy od 18:00:
Budoucí 6. ročník (dnes V. A, V. B, V. C) – 16. 5. 2022

Budoucí 7. ročník (dnes VI. A, VI. B, VI. C) – 17. 5. 2022

Budoucí 8. ročník (dnes VII. A, VII. B, VII. C)  – 18. 5. 2022

Budoucí 9. ročník (dnes VIII. A, VIII. B, VIII. C, VIII. D) – 19. 5. 2022

Nabídka volitelných předmětů:
6. ročník
: Konverzace v Aj, Praktika z přírodopisu, Domácnost, Školní časopis

7. ročník: Konverzace v Aj, Praktika z fyziky, Praktika z dějepisu, Svět informací – práce s informačními zdroji, čtenářská gramotnost, webové nástroje, média a jejich vývoj, zpracování dat, Technické činnosti

+ volba druhého cizího jazyka – Ruský jazyk a Německý jazyk (od 7. do 9. ročníku.)

8. ročník: Konverzace v Aj, Technické činnosti, Cvičení první pomoci – postupy při první pomoci, krizové situace a jejich řešení, nácvik první pomoci, Cvičení z matematiky – procvičování matematiky, zaměřeno na upevnění a opakování učiva

9. ročník: Cvičení z českého jazyka a matematiky – příprava na přijímací zkoušky na SŠ, pro vážné zájemce, Technické činnost, Mediální a filmová tvorba – svět filmu, médií a dramatu – praktické ukázky, teorie a dějiny, praktická tvorba

Všichni žáci (především 5. ročník) budou do konce tohoto týdne informováni o možnostech volitelného předmětu a způsobu přihlášení na něj i ve třídách. V případě dalších dotazů se obracejte na zást. pro 2. stupeň – Jan Šperk, email: jan.sperk@seznam.cz.