Zdravohrátky

Dne 13. listopadu 2019 se pět žákyň naší školy zúčastnilo třetího ročníku ZDRAVOhrátek Pardubického kraje, který se i letos konal na Vyšší odborné škole a střední škole zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí. Celkem se akce zúčastnilo 63 žáků z devátých ročníků základních škol.
Slavnostní zahájení celé akce probíhalo v prostorách ZUŠ a zúčastnila se ho i samotná postava Anežky České.
Naše děvčata postupně prošla a prakticky si vyzkoušela činnosti na jednotlivých stanovištích: Ambulance (preventivní prohlídka, měření fyziologických funkcí)
Prevence HIV/AIDS (rizika nákazy, zásady prevence)
Problematika stáří (simulace stáří)
První pomoc (záchrana člověka v bezvědomí, zástava srdeční a plicní činnosti)
Sanitka (prohlídka vozidla ZZS, zásady první pomoci)
Terapie v praxi (seznámení s metodami, muzikoterapie, terapie hrou)
Zdravý životní styl (zásady zdravé výživy vs. nebezpečí alkoholu, kouření a drog).
Po zakončení praktických ukázek a soutěží se všechny skupiny přesunuly zpět do prostor ZUŠ, kde proběhla vědomostní soutěž „Hej Ty, víš to?!“.
Nakonec proběhlo vyhlášení výsledků a naše žákyně si za třetí místo odvezly sladkou odměnu.